Yandex.Metrika Counter

Promosyon Fiyatları

Hits: 1265 Yorum: 0

Promosyon Fiyatları: Firma kuruluşlarının sunmakta oldukları ürün ve hizmet çeşitliliklerini hedef olarak nitelendirilmiş müşteri kitlelerine tanıtma ve kendilerini tercih etmeleri konusunda teşvik etme amaçları doğrultusunda tanıtım ve reklam çalışmalarının yanı sıra promosyon faaliyetlerini de beraberinde sürdürürler. Bu sayede potansiyel müşteri kitleleri ile doğrudan etkileşim elde ederler. Elde edilen etkileşim stratejik verimli bir şekilde kullanıldığında ürün ya da hizmetin pazarlama süreci içerisinde oldukça etkin geri dönüşler alınır. Promosyon fiyatları olarak sunulan ürünler firmanın imaj ve prestij çerçevesi adına oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir. Zira ürünün estetik değeri ve işlevselliği, müşteri için firma hakkında pek çok ipucunu içerir. Bu sebeple promosyon ürünlerin tasarım sürecinde özverili bir çalışma gerçekleştirilmelidir. Aksi halde hedef kitlenize; kalitesiz, kullanım işlevselliği bulunmayan ve hiçbir estetik vasfa sahip olmayan sıradan bir ürün sunmuş olursunuz ki bu durum sağlamakta olduğunuz ürün ve hizmete dair hiç de iyi izlenimler bırakmaz.

Promosyon Fiyatları

Promosyon Ürünleri Nelerdir?
Promosyon ürünlerinin sunumu üç farklı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Genel Promosyon Ürünleri; Hizmet ya da ürün sunumu gerçekleştirmekte olan firmanın tanıtımsal faaliyetleri kapsamında altı kategori içerisinde sunulan ürünlerden herhangi birini ya da birkaçını toplu olarak üretmekte ya da ürettirmekte olup hedef müşteri kitlesine armağan etmekte olduğu ürünlerdir.

  • Ofis Malzemeleri; evrak çantası, ajanda, kalem, kalemlik, mausepad vb.
  • Kırtasiye Ürünleri; kalem, kalemlik, defter, ajanda, bloknot vb.
  • Deko-Aksesuar Ürünleri; saat, takvim, plaket, flama vb.
  • Giyim / Aksesuar Ürünleri; T-shirt, terlik, şapka, telefon kılıfı vb.
  • Ürün Numunesi
  • Diğer promosyon fiyatları

Ekstra Ürün Promosyonları; Satın alınan herhangi bir ürün ya da hizmete karşın, aynı veya farklı bir ürün ya da hizmetin promosyon olarak sunulmasıdır. Bilhassa marketlerde ve alışveriş merkezlerinde sergilenebilen ürün ve hizmet kolları için oldukça cazip bir promosyon türüdür.

Promosyon Nedir?

Promosyon Nedir?: Firmaların tanıtımlarını yapmak ve adlarını duyurmak için uyguladıkları çeşitli yöntemler var. Bunlardan biri de etkili reklam araçları kullanarak reklam yapmak. Firmaların kendi reklamlarını yapmak için önceden dağıttığı ürünlerin promosyon olduğunu biliriz. Firma olarak dağıttığınız promosyon ürünü hakkınızda az da olsa bir düşünce oluşturur ve bu sayede reklamınız yapılmış olur. Promosyon Nedir; Promosyon ürünleri dağıtarak yapılan reklam ise, özellikle müşterilerin hoşuna giden reklam yöntemlerinden biridir çünkü promosyon amacıyla verilen küçük ebatlardaki not defterleri, tükenmez kalemler bile insanların işlerine yaradığı için firmaların dağıttığı promosyonlar severek kullanılan etkili reklam araçlarından biridir.

Promosyon Nedir?

Promosyon Ürünleriyle Reklamınızı Yapın: Birçok firma, billboardlarda herkesin görebileceği şekilde markasının adını yazarak duyurmaya ve fark edilmeye çalışır. Ancak firmanın adının yer aldığı kalem, çanta, tişört gibi ürünler üzerine firma adı yazılarak dağıtılan promosyonlarla insanlar gezen birere reklam araçlarına dönüşür ve daha etkili bir tanıtım gerçekleştirilmiş olur. İnsanlar alış veriş yaparken seçim yapmalarında en önemli olan etken güven duygusudur. Marka olarak insanların size güven duymasını sağlamanız gerekir. Marka olarakdağıtacağınız promosyon ürünlerini kullanan insanlarda firmanızın adını iyice öğrenmiş olurlar ve bu da kişilerde güven duygusunun oluşmasına neden olur. Yani promosyon nedir, ürünleri dağıtarak insanların size güven duymasını algısal olarak büyük oranda sağlayabilirsiniz. Bu da sizin daha çok tercih edilmenize neden olur.

Promosyon Ne Olmalı?

Promosyonun amacının markanızın adını duyurmak ve akılda kalmasını sağlamak olduğu için ne tür bir promosyon olacağına markanızın hedef kitlesini düşünerek karar vermelisiniz. Örneğin, en çok öğrencilere ve okuryazar ve çalışan insanlara hizmet veriyorsanız promosyon olarak kalem veya küçük ebatlara sahip not defterleri verebilir ve promosyonun amacına kolayca ulaşabilir ve bu sayede de markanızın reklamınızı etkili bir şekilde yapabilirsiniz. Ya da daha çok bayanların ilgi göstereceği ürünler pazarlıyorsanız, alışveriş çantası gibi ürünleri de promosyon olarak düşünebilirsiniz. Promosyonun etkili bir reklam aracı olduğundan dolayı oldukça şık ve tercih edilebilir promosyon ürünlerini tercih etmeniz, markanız adına yapacağınız yararlı bir reklam adımı olacaktır. Nedir Promosyon

Özel Teklif Promosyon Ürünleri; Potansiyel müşteri kitlesinden ziyade ürünün veya hizmet kolunun satışını ya da sunumunu gerçekleştirmekte olan satış elemanları üzerinde sürdürülen promosyon faaliyetleridir. Bu sayede satış danışmaları performans konusunda motive edilir ürünün/hizmetin müşteriye hızlı ve etkin bir şekilde sunumu sağlanır. Fiyatları Promosyon

Etiketler: promosyon-fiyatlari,

Yorum Yaz

Captcha

captcha